Finn Juhl - Danijos dizainas

Vienas iš pagrindinių Danijos dizaino figūrų 1940 metais buvo Finn Juhl, pristatęs Danų moderną pasauliui. Būdamas architektu, interjero ir pramonės dizaineriu, Juhl yra geriausiai žinomas savo baldų dizaino pavyzdžiais, pakeitusiais tradicinius, 1930-ųjų pabaigoje vyravusius istorinių stilių baldus, pasižymėjusius ornamentika ir pliušiniais paviršiais. Juhl kūrė modernius baldus pagal Internacionalinio stiliaus koncepcijas. Tai sulaužė nusistovėjusias baldų tradicijas ir tapo Danijos baldų dizaino atgimimo simboliais.


Puikus dizainerio išradimas buvo dažniausiai minkšti, sėdimi paviršiai, priešingai kietos medienos nešančios konstrukcijos elementams. Baldų dizaino šedevrai, Pelican ir Chieftain kėdės yra puikūs šios naujovės pavyzdžiai. Finn Juhl kūrybą įtakojo siurealistai, Jean Arp ir Joan Miró, kas atsispindi skulptūrinių galimybių išraiškos mediniuose balduose paieškose. Kėdes, prabangiai skulptūriškas ir organiškas savo formomis, įkvėpė Juhl filosofija - "Kėdė yra ne tik dekoratyvinės dailės erdvėje produktas; tai forma ir erdvė pačioje savyje." Pelican kėdė yra formos įtraukimo į funkciją pavyzdys.


Vėliau Finn Juhl pagrindinį dėmesį pradėjo skirti masinės produkcijos rinkos projektams, tačiau kreipiant ne mažesnį dėmesį į kiekvieną detalę, taip pat gražią ir tvirtą, kaip ir ankstesnėje klasikoje.

Milano trienalėje 50-aisiais jis buvo apdovanotas ne mažiau kaip penkiais aukso medaliais ir pelnė tarptautinį pripažinimą. Dažnai buvo sakoma, kad dizaineris laimėjo tarptautinį pripažinimą anksčiau, nei buvo pripažintas savo šalyje.


Finn Juhl pirmiausia garsėja savo baldais, nors yra taip pat labai gerbiamas kaip architektas ir interjero dizaineris. Būdamas ekspozicijų architektu, jis buvo žmogumi, atsakingu už pagrindines Danijos taikomosios dailės parodas užsienyje, kas galiausiai asocijavosi su koncepcija - "Danijos dizainas". Taip pat tai atvėrė kelius Danijos baldų pramonės eksportui 1960-aisiais.


Keletas nuotraukų iš Onecollection parodos Danijos namuose, Paryžiuje.


Kėdė 45Chieftain sofa

Pelican kėdės


finnjuhl

Papildoma informacija:
Finn Juhl page on Artsy provides visitors with Juhl's bio, over 20 of his works, exclusive articles, and up-to-date Juhl exhibition listings. The page also includes related artists and categories, allowing viewers to discover art and design beyond our Juhl page.

Infobaldai.lt neatsako už pateiktos informacijos tikslumą ir aktualumą. Jei radote netikslumų ar informacija yra pasenusi, maloniai prašome informuoti mus el. pašto adresu: info [eta] infobaldai.lt.
Nuoširdžiai dėkojame.