Patogūs virtuvės įrangos išdėstymo būdai

Įrenginėjant virtuvę, labai svarbu užtikrinti patogų gaminimą, valymą ir pramogavimą ─ visiems šiems veiksmams reikia pakankamai daug erdvės ir gero organizuotumo. Kitaip tariant, kruopščiai turėtumėte pagalvoti apie pagrindinių įrenginių išdėstymą: jei išbandysite kelias paprastas idėjas, maksimaliai ir protingai galėsite išnaudoti turimą vietą.Pakelkite įrenginius nuo grindų. Taip ne tik vizualiai kiek padidinsite patalpos dydį, bet ir turėsite realios naudos sau. Jei indaplovę, skalbimo mašiną ar bet kurį kitą ant žemės statomą įrenginį šiek tiek „kilstelėsite“, juo naudotis bus kur kas patogiau. Nors gali pasirodyti, kad keli centimetrai daug naudos neturės, išbandę patys, įsitikinsite tokio sprendimo nauda. Tad jeigu virtuvę dar tik įsirenginėjate, rekomenduojama išbandyti šį paprastą, tačiau iš tiesų veiksmingą patarimą.
Išdėstykite visą virtuvės įrangą prie vienos sienos. Toks sprendimas ne tik suteikia virtuvei žavesio, bet ir leidžia itin patogiai atlikti bet kokius darbus ─ juk visa įranga visada yra po ranka! Jei kambarys yra pakankamai didelis, prie sienos tilps visi svarbiausi įrenginiai, pradedant šaldytuvu ir baigiant kavos aparatu.
Visgi, jei tokios idėjos įgyvendinti neleidžia kambario išplanavimas, įrenginius galite susiskirstyti pagal rūšis ir, pavyzdžiui, įrengti „karštąją“ (mikrobangų krosnelė, viryklė, orkaitė ir kt.) bei „šaltąją“ (šaldytuvas, šaldiklis ir t.t.) zonas.
Įrenkite skalbimo/plovimo zoną. Idealiu atveju, skalbimo mašina ir indaplovė turėtų būti montuojamos iš abiejų kriauklės pusių, tačiau tokius veiksmus ne visada leidžia atlikti galimybės. Siekiant maksimalaus komforto, be indaplovės tikrai nepavyks išsiversti, tačiau skalbyklę vertėtų perkelti į kitą kambarį ─ taip sutaupysite šiek tiek virtuvės erdvės.
Taip pat galima paieškoti kompaktiškesnių šių įrenginių modelių, kurie lengvai tilps net ir siauresniame kampe. Tikėtina, kad jie nustebins ir mažesne kaina, tačiau jei pastebėsite, jog vyksta skalbimo mašinos akcija, bet kurį įrenginį įsigysite kur kas pigiau. Gausų skalbimo mašinų pasirinkimą ir daug specialių pasiūlymų rasite https://pigu.lt/lt/.
Viryklę paverskite centriniu tašku. Nors ir ne kiekvienas norėtų tai pripažinti, tačiau virtuvė pirmiausia yra skirta maisto gaminimui ─ turėtumėte į tai susikoncentruoti ir planuodami patogų išdėstymą. Jei įmontuojama orkaitė su kaitlente taps svarbiausiu tašku, pagal šiuos įrenginius lengviau galėsite išdėstyti ir kitą reikiamą virtuvės techniką. Taip palengvinsite planavimo procesą ir kur kas komfortiškiau ateityje galėsite ruošti gardų maistą virtuvėje ─ nesuklysime teigdami, jog tinkamai suorganizuota patalpa turi įtakos galutiniam patiekalų skoniui. Juk tokiame kambaryje kur kas smagiau improvizuoti!
Pakabinkite mikrobangų krosnelę akių lygyje. Šis prietaisas taip pat labai dažnai sutinkamas virtuvėje ─ jei ir Jūs nusprendėte jį įsigyti, geriausia, jei pakabintumėte mikrobangų krosnelę akių aukštyje. Toks sprendimas rekomenduotinas tikrai ne dėl to, kad tuomet ji bus geriau pastebima: taip galėsite sutaupyti stalviršio erdvės, kurią galėsite išnaudoti kitai virtuvės įrangai. Tai ypač svarbu tais atvejais, kai virtuvėje nėra itin daug vietos ─ net ir tokią patalpą galite įsirengti komfortiškai.

Infobaldai.lt neatsako už pateiktos informacijos tikslumą ir aktualumą. Jei radote netikslumų ar informacija yra pasenusi, maloniai prašome informuoti mus el. pašto adresu: info [eta] infobaldai.lt.
Nuoširdžiai dėkojame.