Stiklo baldai

Pasaulyje vis populiarėjančios stiklo interjero detalės mūsų šalyje dar priimamos atsargiai. Nors jau daugelis vakarais prisėda prie stiklinio staliuko ar puošia namus dekoruotomis stiklo lentynomis, tačiau dėl patvarumo medis ar šaltas metalas vis dar išlieka populiarūs. Stiklas - puiki namų interjero puošimo priemonė, suteikianti daugiau šviesos bei padedanti praplėsti namų erdves. Pasak dizainerės Jurgos Galinienės, gražiausiai stiklas atrodo didelėje erdvėje, kur platesnės ir jo pritaikymo galimybės. Tačiau ir nedidelėje patalpoje saikingai vartojamas skaidrus stiklas gali padidinti namų erdvę, suteikti jaukumo. Jei stiklo baldai derinami su kitomis medžiagomis, tada suteikia lengvumo pojūtį, o kūrybingai taikant jį prie namų aplinkos galima atrasti ir pačius netikėčiausius interjero apipavidalinimo sprendimus.

 

Daugiau šviesos ir erdvės

Populiariausias stiklo baldas - stalas. Galime rasti pačių įvairiausių jo variacijų, nuo didelio virtuvės stalo iki subtilaus, meniškai apipavidalinto stalelio gėlėms. Baldai iš stiklo vis dažniau "įsileidžiami" ir į vonios kambarį. Šie baldai išsiskiria ilgalaikiškumu, nes nebijo drėgmės, tad suderinus praktiškumą ir grožį nesunku pakeisti ir pašviesinti vonios kambario interjerą.

Vonioje stiklo baldus galima derinti su veidrodžiu, pasitelkus tokias pačias dekoravimo ar apipavidalinimo priemones. Didelio vonios kambario erdvėje puikiai atrodytų stiklinis stalelis, pastatoma lentynėlė rankšluosčiams sudėti ar matiniu stiklu dekoruota spintelė. Mažoje erdvėje šia medžiaga piktnaudžiauti nepatariama, tačiau vienas kitas nedidelis baldas išties atrodytų puikiai.

 

Jauki svetainė

Svetainei papuošti galima naudoti ir netradicinius stiklo baldus. Tai gali būti jūsų pačių ar dizainerio sukurtos lentynos, skirtos ne tik žurnalams ar knygoms, bet ir kompaktiniams diskams ar tiesiog žvakėms sudėti. Erdvę puoštų ir netradicinių formų kėdės, pagamintos iš stiklo ir medžio ar metalo. "Vienas dažniausiai naudojamų baldų svetainėje - sekcija, - pasakoja J.Galinienė. - Prieš keliasdešimt metų šis baldas užimdavo kone trečdalį kambario erdvės. Dabar daugelis jau pavargo nuo buityje erdvę užgožiančių medinių baldų, spartaus gyvenimo tempo ir linksta prie lakoniškumo, kompaktiškumo".

Pasak dizainerės, minimaliai apkrautos sekcijos, panašesnės į lentynas, puikiai atrodys dekoruotos skaidriu, matiniu ar tamsintu stiklu. Dar jei parinktume tinkamą tokio stiklo apšvietimą, tai vakarais svetainė taptų viena jaukiausių jūsų namų erdvių.

 

Nesunku pasirinkti

Visi stiklo baldai namuose atrodo stilingai, tačiau juos būtina derinti pagal spalvą ir apdirbimo būdą. Iš šios medžiagos pagamintas tokios pat spalvos žurnalinis ir muzikos aparatūrai skirtas staliukas bei prie jų priderinta nedidelė lentyna sudarys vienodą efektą ir padės išvengti chaoso. Stiklo rūšių yra įvairių: skaidrus, matinis, tamsintas (įvairių spalvų ir spalvinio intensyvumo), su grafiniais ženklais, lakuotas faktūrinis. Be to, yra itin atsparaus aplinkos poveikiui stiklo, todėl neverta abejoti dėl jo patvarumo. Nė viena medžiaga, naudojama interjere, negali prilygti stiklui dėl jo savybių kurti gerą patalpoje esančių žmonių nuotaiką: romantiškai nuteikia smulkučiai stikliniai dirbiniai, puošiantys interjerą, iškilmingumu ir prabanga spinduliuoja veidrodžiai, tyra rimtimi dvelkia stiklo vitrinos.

 

Stiklo namelis – pasakoms

Vis dėlto nereikia manyti, kad visus baldus namuose turėtume pakeisti stikliniais. Stiklo nameliai tegu lieka pasakose, o tikrovėje šios medžiagos baldams reikėtų rasti tinkamą vietą namų interjere, jį pritaikyti prie sienų spalvos, erdvės dydžio bei kitų baldų. Be to, labai svarbu apsispręsti, ar stiklo dirbinys jūsų namuose yra pagrindinis būsto akcentas, ar tik pagalbinė interjero puošybos priemonė.

Nederėtų pamiršti, kad geriausiai stiklas atsiskleidžia derinamas su kitomis medžiagomis. Tam taikomos įvairios detalės iš akmens, medžio, vario, žalvario, nerūdijančio plieno ar kitų medžiagų. Stiliaus pojūtį suteikia ir dekoruotas stiklas ar įvairių rūšių stiklo komponavimas, o geriausiai stiklo ar veidrodžio grožis atsiskleidžia esant tinkamam apšvietimui. Šviesa instaliuoti baldai, nesvarbu, ar jie puoštų namus, prekybos salę ar muziejų, žavi gyvumu ir šiltumu.

Autorius: UAB Stamata

Infobaldai.lt neatsako už pateiktos informacijos tikslumą ir aktualumą. Jei radote netikslumų ar informacija yra pasenusi, maloniai prašome informuoti mus el. pašto adresu: info [eta] infobaldai.lt.
Nuoširdžiai dėkojame.