Trys patarimai perkantiems stalus
Stalas yra vienas iš svarbiausių baldų visuose namuose. Na, galbūt virtuvėje arba valgomajame jis yra pats svarbiausias, tačiau visų namų kontekste patenka į trejetuką arba bent jau – penketuką.
Šeima, susėdusi aplink stalą – pietauja ir vakarieniauja, dalinasi įspūdžiais, bendrauja. Progų metu susirenka ir giminė, aplink stalą pasakojamos istorijos, juokaujama. Tai yra ne tik baldas, tačiau ir svarbi vieta, prie kurios žmonės gali gerai jaustis. Tačiau šįkart – apie patį baldą ir jo pirkimą. Štai jums trys be galo svarbūs patarimai prieš perkant stalą.
1. Išsirinkite stalo formą
Nors „Apvaliojo stalo riteriai“ ir skamba labai romantiškai bei įkvepiančiai, tikrai ne visuose namuose tinka ovalūs stalai. Mažoje patalpoje arba mažesniame kambaryje toks stalas dera tikrai neblogai, nes ši forma nuslopina užimamą vietą, todėl patalpa neatrodo užgrūsta. Galima rinktis ir apvalų stalą, tačiau jam reikalavimai – kitokie, kadangi mažoje patalpoje jis labai apriboja srautą bei judėjimą aplinkui.
Taip pat galima rinktis stačiakampius bei kvadratinius stalus. Pastarųjų arkliukas – siauros erdvės, o stačiakampiai gerai atrodo ilgose ir siaurose arba didesnėse, erdvesnėse patalpose.
Sumoje, reikia įvertinti patalpos dydį, interjero stilių bei prie stalo sėdinčių žmonių skaičių. Puikus sprendimas ir modulinis stalas, kurį, reikalui esant, galima išskleisti arba suskleisti.
2. Atkreipkite dėmesį į stalo aukštį
Prie stalo turėtų būti patogu sėdėti jums ir jūsų šeimos nariams. Jeigu stalas – valgymui, jis įprastai būna 70-75 cm aukščio, tačiau aukštesniems arba žemesniems bei individualias preferencijas turintiems žmonėms gali tekti ieškotis ir kitokių stalų. Šiaip geriau yra pirkti standartinių matmenų stalą ir vėliau prie jo derinti reguliuojamas arba tinkamo aukščio nereguliuojamas kėdes, tačiau čia spręsti – jums.
Darbo stalas arba stalas kompiuteriui turėtų būti panašaus aukščiau, tačiau jame reikia ir įvairių stalčių, skyrelių daiktams bei inventoriui susidėti.
3. Neignoruokite medžiagų, iš kurių stalas yra pagamintas
Medžiagų aptarime verta paminėti tik vieną – medį. Kitos medžiagos yra arba mažiau patikimos, arba mažiau gražios, arba daug brangesnės. Specialistai nuolat pataria vieną – rinktis tvirto, kieto medžio (tokio kaip raudonmedis, riešutas, klevas, ąžuolas kt.) konstrukciją. Nors MDF, medžio faneros arba kietmedžio plokštės turi savų privalumų bei yra pigesnės, jos neprilygsta tikrajai medienai. Ilgaamžiškumas bei tvirtumas, gaunamas iš natūralaus medžio – daug didesnis.
Nuomotame bute arba tuo atveju, kada stalo reikia dabar, tačiau ateityje planuojate kraustytis – tiks ir MDF arba iš plokščių pagaminti stalai. Kitu atveju, savo namams ir ilgaamžiui sprendimui rinkitės medieną. Metalas – sunku, kiek nepraktiška bei ne visur tinka, tačiau yra tvirta, patikima. Granitas arba marmuras – vėl gi, labai sunki medžiaga, ne pigi, bet pasižymi ilgaamžiškumu ir lengva priežiūra.
Stikliniai stalai yra labai madingi ir vis auga populiarumu, bet jų priežiūra irgi nėra iš paprasčiausių. Taip pat, stiklas, nors yra ir dažnai grūdintas, bet net menkiausias įskilimas sugadina viso stalo estetiką. Su tokiu stalu reikia elgtis atidžiai, vengti braukymų, negrabių indų padėjimų ir kitų neapskaičiuotų veiksmų. Tačiau kai kam permatomas stalas yra grožio viršūnė, todėl jie renkasi būtent tokį variantą savo namuose.
Dar daugiau baldų įdėjų rasite b-a.eu internetinėje parduotuvėje.
Infobaldai.lt neatsako už pateiktos informacijos tikslumą ir aktualumą. Jei radote netikslumų ar informacija yra pasenusi, maloniai prašome informuoti mus el. pašto adresu: info [eta] infobaldai.lt.
Nuoširdžiai dėkojame.